Hatay’ın Arsuz ilçesine bağlı Karaağaç’ta hep eksikliği hissedilen Spor salonunun gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.

Açılışı yapılan spor salonun açılış törenine AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, AK Parti İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İTSO Başkanı Levent Yılmaz, işletme sahibi Evrim Devrim’in yakınları, Ünlü Teknik Direktör Samet Aybaba ve spor camiasından tanınış kişiler katılımda bulundu.

Yapılan açılış töreninde AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, uzmanların sağlıklı bir yaşamın spor ile mümkün olacağını belirterek, “Yapılacak sporun önemi çok büyüktür. Bildiğiniz gibi, uzmanlar spor yapın der fakat bilinçsiz bir şekilde spor yapmanında insan vücuduna zararları var. Bu anlamda eğitimli olan hocalarımızdan eğitim almamız gerekir. Samet hocamız bizim gurur kaynağı ve bu konu ile ilgili kendisine başarılar dileriz.” ifadelerinde bulundu.

Düzenlenen programa katılan AK Parti İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, sporun insan hayatında önemine dikkat çekerek şu ifadelerde bulundu;  “Her anlamda olduğu sporda da ayrı bir önemi vardır. Çok bir tesisi vatandaşlarımızın hizmetine açtığınız için teşekkür ederiz. Bizler ise İskenderun Belediyesi olarak tüm esnaf halkımıza ve vatandaşlarımıza ciddi anlamda sağlayacağız. Bu konu ile ilgili elimizden geleni yapacağız ve halkımızla paylaşacağız.” dedi.