Körfez İskenderun Spor Eyüp Sporu 2-1 yenerek 2. ligde kalmayı başardı.

Türkiye 2. Lig  Kırmızı Grupta ligde kalma mücadelesi veren Körfez İskenderun Spor, aynı şekilde ligde kalma mücadelesi veren rakibi Eyüp Spor ile çıktığı karşılamada rakibini yenerek ligde kalan taraf oldu. Ligde kalma mücadelesi veren her iki takımın karşılaştığı 5 Temmuz Stadı ilk defa tribünleri doldurup yaklaşık olarak 10 bin kişilik coşkulu taraftar toplulu tarafından ağırlandı. 5 Temmuz Stadında yapılan karşılaşmayı Hatay Valisi M. Celallettin Lekesiz, Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun İlçe Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, İskenderun MÜSİAD ve OSB Hatay Şube Başkanı M. Fatih Tosyalı, AK Parti İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ve çok sayıda da davetli yapılan bu kritik mücadeleyi heyecanla izledi.

Körfez İskenderun Spor ekibinin gollerini 8. dakikada Hamza ve 29. dakikada Halil İbrahim’in attığı goller ile ilk yarıyı 2-0 olarak soyunma odasına gittiler. Karşılaşmanın ikinci yarısının 83.dakikasında Eyüp Sporun oyuncusu Sezer’in attığı skoru 2-1 yaptı. Maçın son dakikalarına gelindiğinde derin bir nefes alan Körfez İskenderun Spor ekibi, hakemin son kez düdüğü çalmasıyla stadta büyük bir sevinç yaşandı.

İskenderun Demir Çelik Spor ve Eyüp Spor karşılaşmasında iki sarı kart çıktı. İskenderun Demir Çelik Sporun oyuncusu Doğan Deniz ve Eyüp Sporun oyuncusu Emre sarı kart gördü. Maç sonunda Eyüp Sporu 2-1 yenen İskenderun Demir Çelik Spor (Körfez İskenderun Spor), ligde kalmanın mutluluğunu yaşadı.