İskenderun’da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca İlçe Emniyet Müdürlüğüne KOM Grup Amirliği ekipleri tarafından eş zamanlı operasyon yapıldı. Gerçekleştirilen operasyonda birden fazla çeşit uyuşturucu madde ele geçirilirken 7 kişi de gözaltına alındı.

Yapılan operasyon dahilinde okul çevrelerinde madde bağımlısı olan kişilere uyuşturucu çeşitleri arasında yer alan eroin maddesi temin ederek satışını yapan şüpheli kişilere yönelik operasyon gerçekleştirildi. İskenderun İlçesinin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliğine bağlı ekiplerce pazartesi günü operasyona başlandığı belirtildi.

Cumhuriyet Başsavcısı olan Aldulkadir Akın tarafından yazılı şekilde yapılan açıklamaya göre; “Uyuşturucu madde ticareti(Eroin) yapmak suçu ile ilgili olarak Okul Çevrelerinde uyuşturucu madde bağımlısı olan kişilere eroin maddesi temin ederek satışını gerçekleştiren şüphelilere yönelik olarak başlatılan soruşturma kapsamında, 16 ara yakalamanın yapıdığı, yapılan ara yakalamalarda 57 paket halinde 22,4 gram uyuşturucu eroin maddesi ele geçirildiği ve bugün sabah saat 06:00 da şüphelilerin daha önceden tespiti gerçekleştirilen adreslere eş zamanlı arama işlemleri sonucunda, ayrıca 53 paket halinde 21,54 gram uyuşturucu maddelerden eroin maddesinin ele geçirildi.

Şu ana kadar 7 kişi gözaltına alındığı ve Cumhuriyet Başsavcılığımızın koordines

Şimdiye kadar 7 şüphelinin gözaltına alındığı ve Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesine gözaltına alınan şüphelilerin İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliğinde işlemlerine başlanıldı.