Karayılan Beldesinde bulunan Komando taburuna teröristler tarafından yapılan saldırı da iki askerimizin yaralandığı bilgisine ulaşıldı.

Saatlerin akşam 17:00 gösterdiği sıralarda ormanlık alandan askeri birliğe yapılan saldırıya görevli askerler anında karşılık vermesiyle birlikte çıkan çatışmada iki askerin yaralanarak İskenderun Devlet hastanesine kaldırıldığı aynı zamanda olayın duyulmasıyla birlikte yoğun bir kalabalığın hastane önüne gelerek beklemeye başladığı belirtiliyor.

Saldırının ardından ormanlık alanda kaçarak izlerini kaybettiremeye çalışan teröristlerin yakalanması için bölgeye güvenlik güçleri sevk edildi.

Hatay Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, saat 16.55 sıralarında, Karayılan beldesinde bulunan İskenderun Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı nizamiyesinin önünde çarşı izninden dönen sivil elbiseli ve silahsız erbaş ve erlere kışlanın yaklaşık 400-500 metre doğusundaki meskun mahale bitişik ağaçlık bölgeden bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı ve roket atıldı. Kışla nöbetçileri teröristlerin açtığı ateşe hemen karşılık verdi, bilgisi verildi.